معارفه مدیر حوزه علمیه شهرستان قروه برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار حوزه علمیه استان کردستان جلسه تودیع و معارفه مدیریت حوزه علمیه شهرستان قروه با حضور آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان و مدیر حوزه های علمیه استان حجت الاسلام عربیان برگزار گردید.
تاریخ انتشار : 1393/07/16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار حوزه علمیه استان کردستان جلسه تودیع و معارفه مدیریت حوزه علمیه شهرستان قروه روز سه شنبه مورخ 93/7/15 با حضور آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان و مدیر حوزه های علمیه استان حجت الاسلام عربیان و مسئولین شهرستان در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه حضرت حجت الاسلام والمسلمین احیاء ضمن عرض خیر مقدم محضر مدعوین مسائلی را در خصوص اهمیت و فضیلت اهتمام به علوم دینی و معارف اسلامی ابراز داشت.

سپس در ادامه جلسه نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به نقش حوزه های علمیه و روحانیت در پدید آمدن انقلاب شکوهمند اسلامی و نقش این انقلاب در جامعه جهانی به رهبری امام خمینی (ره) و در عصر حاضر امام خامنه ای (دامت ظله) پرداخته و ابراز داشت : در حال حاضر با رهبری فرزانه و با درایت و صلابت رهبر معظم انقلاب دشمنان به عظمت این انقلاب پی برده و به ناچار باید تمامی حقوق حقه ملت ایران را بپذیرند.قدرت و توانمندیهای ایران در میان کشورهای منطقه بر کسی پوشیده نیست. و این امر باعث شده ابرقدرتهای جهان برای مدیریت مشکلات جهانی و منطقه ای که  بانی و باعث آن نیز همان کشورهای سلطه طلب بوده اند نیازمند مشارکت ایران باشند که این امر بخوبی بیانگر اقتدار دولت جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای ابرقدرت جهان است

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان در ادامه سخنان بیان داشتند: جمهوری اسلامی ایران این اقتدار را در وحله اول مرهون امام راحل معمار کبیر انقلاب بوده و سپس مدیریت این امر خطیر را مرهون رهبری فرزانه امام خامنه ای (دامت ظله) و همچنین جامعه با بصیرت روحانیت است.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین عربیان مدیر حوزه های علمیه استان از حضور با شکوه مسئولین شهرستان و استان و بخصوص نماینده معزز ولی فقیه در استان حضرت آیت الله حسینی شاهرودی تقدیر و تشکر نموده و در خصوص وظایف محوله بر دوش روحانیت ضمن اشاره به حدیثی از امام حسین (علیه السلام) به این مضمون که «رفع حاجات مردم از نعمات الهی است» ابراز داشت: بزرگترین احتیاج مردم به روحانیت امر تبلیغ و تهذیب و تربیت است.در بیان اهمیت امر تبلیغ همین امر کفایت می نماید که خداوند متعال اولین انسان خلق شده بر روی این کره خاکی را پیامبر و معلم هدایت بشر قرار داد.

حجت الاسلام عربیان در ادامه افزود: سنت تبلیغ و هدایت توسط بشیران و انبیای الهی هیچ گاه از امت برداشته نشد و تا عصر حاضر و پس از پیامبر خاتم نبی مکرم اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) ائمه اطهار وظیفه امر خطیر تبلیغ و ارشاد بشریت به راه حق را به دوش می کشیده اند که در حال حاضر عامه مردم نمیتوانند علوم و معارف دینی لازم را از امام حیّ خویش دریافت نمایند این وظیفه به دوش روحانیت گذاشته شده و روحانیت باید رهرو ائمه اطهار و پیامبران الهی باشد. از این رو وظیفه ای بس خطیر بر دو ش طلاب علوم دینی و مدیران آنها بوده و باید طلاب اهتمام ورزند که در انجام وظایف عاری از هر گونه خطا و لغزش و با دقت بسیار عمل نمایند.

ایشان در پایان سخنان خود از زحمات مدیر سابق حوزه علمیه شهرستان قروه حجت الاسلام ترابی قدردانی نموده و نکاتی را به مدیر جدید حجت الاسلام فدایی گوشزد نمودند.

در ادامه حجت الاسلام ترابی ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر جدید گزارشی اجمالی از اهم برنامه ها وفعالیت های صورت گرفته را محضر مدعوین ارائه نمود و از همکاری و همدلی مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان در پیشبرد اهداف عالیه حوزه قدردانی نمود. همچنین حجت الاسلام فدایی ضمن بیان برنامه های مد نظر جهت مدیریت بهتر حوزه برای مدیریت سابق حجت الاسلام ترابی آرزوی توفیق نمود. سپس لوح تقدیر به پاس خدمات ارزنده مدیریت سابق و حکم مدیریت مدیر جدید حوزه علمیه شهرستان توسط آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه تقدیم مدیران سابق و جدید گردید.

در خاتمه این جلسه 2 نفر از طلاب علوم دینی شهرستان به دستان مبارک نماینده ولی فقیه ملبس به لباس مقدس روحانیت گردیدند.