پرچم‌داری جبهه حق در جنگ نرم بر عهده حوزه‌های علمیه است
حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در جلسه معارفه مدیر حوزه علمیه استان کردستان که با حضور آیت الله فرحانی معاون محترم آموزش حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد، با اشاره به این که روحانیون سفیران پیام الهی هستند اظهار کرد...
تاریخ انتشار : 1393/07/14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه استان کردستان که با حضور معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد، با اشاره به این که روحانیون سفیران پیام الهی  هستند اظهار کرد: اگر سبک زندگی اسلامی در جامعه پیاده شود زندگی به تعبیر قرآن حیات طیبه می‌شود که این نوع زندگی از هر گونه بدی به دور است.

وی گفت: همه احکام اسلام باید در جامعه اسلامی عملیاتی شوند و برای این کار باید عمل تغییر ایجاد شود و باید کاری کرد که دین در رفتارها پیاده شود که این امر بر عهده روحانیت است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به این که از زمان حضرت آدم(ع) دو جبهه حق و باطل تشکیل شده و در برابر هم قرار گرفتند خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مبارزه کفر و اسلام به شکلی جدی در جریان است و دشمنان اسلام همواره تلاش می‌کنند که مسلمانان را از دین و آیین و فرهنگ خود جدا کنند.

وی با بیان این که اکنون دشمنان اسلام جنگ نرم را به راه انداخته‌اند گفت: اکنون دوران دفاع مقدس دیگری فرا رسیده ‌و افسران این جبهه کسانی هستند که پیشتاز امر فرهنگی هستند و پرچم‌داری جبهه حق در جنگ نرم بر عهده حوزه‌های علمیه است.

حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی با اشاره به این که جنگ نرم، جنگ بسیار سختی است و دشمن گاهی از بین خود ما سرباز گرفته است افزود: هم مدارس اهل سنت و هم حوزه های علمیه شیعی باید پیشتاز انجام امور فرهنگی باشند.

وی گفت: جنگ نرم جنگی بسیار جدی است که چگونگی آن محرز نیست و نفوذش  همه جانبه بوده و مستقیم نیست که گاهی دشمن حتی در درون خانواده های مذهبی نیز رسوخ کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان این که این دوران هم دوران خاصی است و آنچه که از نشانه‌های آخرالزمان بیان می شود این است که اهل حق و باطل هر دو بسیار جدی و محکم ایستادگی می‌کنند تصریح کرد: ‌شرایط همیشه به گونه‌ای بوده است که اهل باطل هم از تعداد و ابزار بیشتر و هم سروصدای بیشتر برخوردار بوده‌اند چرا که قید و بندی ندارند و از شرایط مختلف استفاده می‌کنند لذا سختی های لازم هم برای مبارزه با آنها وجود دارد.

وی افزود: باید حوزه های علمیه با تمام توان در مقابل هجمه‌ها ایستادگی کنند و اگر بتوان  مکتب اسلام و قرآن و سخنان ائمه(ع) را با تمام زیبایی‌های عرضه کرد بر آنچه که کفر و شیاطین انجام می دهند پیروز می شویم.

حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی با اشاره به این که پیروزی حق علیه باطل وعده الهی است خاطرنشان کرد: خداوند می فرماید که این گونه نیست که آنها با این همه ابزار قوی هستند و پیروز می شوند بلکه کید شیطان ضعیف است.

وی گفت: با وجود تمام تلاشی که جبهه کفر می‌کند در هر زمانی وقتی جبهه حق جدی و با روش درست و با تمام وجود به میدان آمده پیروز شده و کسانی که به میدان جنگ علیه کفر می‌آیند با تمام وجود و تا پای جان ایستادگی می کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به شرایط خاص استان کردستان افزود: دشمن به این استان بیشتر توجه دارد و علیه فرهنگ آن اقدام می کند بنابراین باید تلاش شود هم حوزه‌های علمیه اهل تشیع و هم مدارس دینی اهل سنت از نظر کیفی و کمی رشد کنند و پاسخگوی شبهات باشند چرا که آنها نیز به شکل دیگر مورد هجمه هستند و باید هوشیارانه در مقابل دشمن ایستادگی کنند.