پیروزی انقلاب نتیجه غلبه ایمان بر کفر بود
ماموستا محمدامین راستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشتند: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نتیجه غلبه یافتن ایمان و عقیده بر ظلم و کفر بود و تأثیر این انقلاب ...
تاریخ انتشار : 1392/11/11

ماموستا محمدامین راستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که به حضور نمازگزاران در مسجد جامع این شهر اقامه شد به فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره و اظهار کرد: بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر وظیفه فرد فرد ملت ایران است.

وی گفت: دهه فجر یک جشن اسلامی و ملی است و مردم مسلمان ایران با شرکت در این جشن‌ها یاد امام راحل را گرامی‌داشته و قدرشناسی خود در برابر شهدای انقلاب و نظام را بار دیگر به نمایش خواهند گذاشت.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نتیجه غلبه یافتن ایمان و عقیده بر ظلم و کفر بود و تأثیر این انقلاب بر مسلمانان و ملت‌های آزاده دنیا پس از بیش از سه دهه هنوز پررنگ و بی‌بدیل است.

وی رویکرد انقلاب و نظام اسلامی را بسط وحدت در سراسر جهان اسلام اعلام کرد و گفت: مسلمانان در هر جای جهان ساکن باشند برادر هم هستند و مطرح کردن موضوعاتی چون رنگ، نژاد، قوم و مذهب برای جدا کردن مسلمانان از همدیگر حربه دشمنان دین خدا و محکوم به شکستی خفت‌بار است.

ماموستا راستی به سپری شدن آخرین جمعه از ماه مولود پیامبر اسلام اشاره کرد و افزود: رسول‌الله محور وحدت مسلمانان در سراسر جهان است و چنانچه سیره و روش آخرین فرستاده خداوند ملاک عمل مسلمانان باشد تفرقه در میان آنان جایی ندارد وتلاش‌های دشمنان دین خدا در این مسیر شکست خواهد خورد.

وی به بدعت شمردن جشن میلاد پیامبر اسلام(ص) توسط عده‌ای اشاره کرد و گفت:در شریعت اسلام اصلی به نام «اجماع سکوتی» وجود دارد که توجه به آن اثبات می‌کند اگر برگزاری جشن میلاد پیامبر(ص) بدعت و خلاف شریعت اسلام بود خلفای پس از پیامبر و ائمه اطهار(ع) در برابر آن سکوت نمی‌کردند.

امام جمعه موقت سنندج به لزوم نزدیکی به جوانان اشاره کرد و گفت:فاصله گرفتن از قشر جوان آنان را از دین خدا دور خواهد کرد و این همان مطلوب دشمنان اسلام است که نباید محقق شود و راه جلوگیری از تحقق آن نزدیکی و دوستی با جوانان است.